Фінанси » Український журнал Економіст | Ukrainian Journal Ekonomist
 • 0
Долар не виросте вище 28 гривеньВалютна торгівля на міжбанку характеризується незначним подорожчанням долара через зростання попиту на валюту і зниження валютного пропозиції. Експортери притримують продаж виручки в розрахунку на ще більш глибоку девальвацію гривні.
Детальніше
 • 0
Нацбанку вдалось зупинити зростаючий попит на доларНацбанку, за оцінками скарбників, довелося викинути на продаж близько $ 30 млн. Протягом дня вони піднімали свій цінник слідом за ринком - з 27,20 грн ./$ до 27,30 грн ./$. Проте НБУ не задовольнив весь попит на валюту.
Детальніше
 • 0
В Україні не буде гіперінфляції - НБУНаціональний банк України (НБУ) вважає діючі монетарні умови досить жорсткими, щоб забезпечити збереження динаміки споживчої інфляції відповідно до прогнозу центробанку - 8,9% до кінця 2018 року і її повернення в цільовий діапазон в IV кварталі 2019 року.
Детальніше
 • 0
Ринок налаштовується на новий раунд девальвації гривніНа ринку відбулось стрімке зростання попиту на валюту. Головною рушійною силою стали імпортери: активно закуповувалися ті, хто знімав заявки на покупку тиждень тому, а також ті, хто не вірить в стабілізацію курсу гривні і проплачує вересневі і навіть жовтневі поставки товарів в Україну.
Детальніше
 • 51
Грошова маса в липні збільшилась на 16 млрд гривеньГрошова маса в Україні в липні 2018 року зросла на 1,3% - до 1 трлн 228,637 млрд грн.
Детальніше
 • 0
На валютному ринку відбулася зміна настроївНа валютному ринку відбулася зміна тренда по курсу, яку вже чекали кілька днів як Нацбанк, так і покупці валюти. Долар почав дешевшати як на міжбанку, так і на готівковому ринку.
Детальніше
 • 0
Міністерство фінансів отримало понад 10 мільярдів гривень державної позикиМіністерство фінансів 7 серпня розмістило гривневі і валютні облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 10 мільярдів гривень.
Детальніше
 • 0
НБУ перерахував до держбюджету 44,6 млрд грнНаціональний банк України (НБУ) перерахував до держбюджету України всю суму прибутку регулятора в 44,6 млрд грн за 2017 рік.
Детальніше
 • 51
МВФ надасть Україні п'ятий кредитний траншМіжнародний валютний фонд (МВФ) пом'якшив свою позицію щодо виділення Україні чергового, п'ятого кредитного траншу під тиском свого ключового донора - Сполучених Шатов.
Детальніше
 • 0
Чому може відбутися знецінення гривні в кінці серпняВ умовах хронічної економічної нестабільності в Україні навіть незначне знецінення гривні викликає панічні настрої населення, що провокує паніку на ринку споживчих товарів і в результаті призводить до необґрунтованого зростання цін. Несвоєчасне реакція регулятора може стати поштовхом до інтенсивного розкручування інфляційно-девальваційної спіралі.
Детальніше
 • 0
Скільки часу триватиме подорожчання долараСезонні подорожчання долара і девальвація гривні великою мірою визначають ділову активність в базових секторах національного господарства. Знецінення гривні вигідне експортерам, особливо тим, які торгують сільськогосподарською сировиною. Цього року подорожчання долара відбулося раніше, ніж в попередні роки, що закладає додаткові ризики стосовно збереження фінансової стабільності в країні.
Детальніше
 • 0
На рахунках Держказначейства залишилось коштів на рівні січня 2014 рокуНезважаючи на номінальне зростання окремих показників ситуація в економіці залишається напруженою. Свідченням чого стала нещодавня затримка з виплатою пенсій, що викликало неоднозначну реакцію в суспільстві. Залишок коштів на єдиному рахунку Держказначейства досяг критичного рівня.
Детальніше