Населення України в грудні 2020 року продало комерційним банкам готівкової валюти на 1 623,8 млн доларів (в еквіваленті) і купило на 1 708,4 млн доларів. Таким чином, в грудні другий місяць поспіль спостерігалася чиста купівля валюти населенням, яка склала 84,6 млн доларів.
Доходи державного бюджету в 2020 році склали 1,075 трлн грн, що на 1,5% перевищує очікуваний показник і на 7,7% - показник попереднього року, свідчать дані Державної казначейської служби України (ДКСУ).
Міністерство фінансів України вперше отримало право за рішенням Кабміну здійснювати на ринкових умовах обмін облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), які були раніше випущені з метою поповнення статутних капіталів банків, на нові держоблігації.
Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) на початок січня 2021 року склали 12,012 млрд грн, що на 39%, або 7,7 млрд грн менше в порівнянні з показником на початок грудня-2020.
Доходи населення України в липні-вересні 2020 року склали 1030,4 млрд грн, витрати - 1011,9 млрд грн, заощадження українців зросли на 18,5 млрд грн, повідомила Державна служба статистики (Держстат).
Валютний ринок України вже тривалий період перебуває в стані нестабільності, що негативним чином впливає на споживчі очікування та інвестиційну активність. Збільшення валюти «на руках» свідчить про те, що населення стало менше довіряти банкам. Однією з таких причин став банкопад, ініційований колишнім Главою НБУ Валерією Гонтарєвою.
Українці в 2020 році провели в терміналах державного ПриватБанку (Київ) 1,6 млрд транзакцій на суму 325 млрд грн, що більше показників 2019 року на 26% і 31%, відповідно, повідомила прес-служба банку в середу.
Разом зі зростанням прибутковості ОВДП в даному інструменті збільшуються і позиції нерезидентів. Зміцнення курсу національної валюти до євро і долара США при цьому не спостерігається, тому що обсяги інвестицій менше торішніх. Найчастіше облігації купуються за рахунок тієї гривні, яку нерезиденти ще не обміняли на валюту.
Дефіцит державного бюджету в листопаді склав 7,8 млрд грн, а за січень-листопад цього року цей показник збільшився до 119,97 млрд грн в порівнянні з 112 млрд грн, свідчить статистика Державної казначейської служби (ДКСУ).
Ситуація з курсоутворенням в Україні розпочинає складатися на користь національної грошової одиниці. Зростають обсяги експорту товарів та послуг, збільшуються переводи заробітчан та знижуються обсяги імпортних закупок.
Міжнародні резерви НБУ зросли до понад $28 млрд, що є найвищим показником з серпня 2020 року. Про це написав глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин в фейсбуці.
Дефіцит фінансів публічного сектору України та зростання кількості незабезпечених громадян змушує діючий уряд збільшувати розміри позик на внутрішньому ринку.