• 0
В грудні спостерігалася чиста купівля валюти населеннямНаселення України в грудні 2020 року продало комерційним банкам готівкової валюти на 1 623,8 млн доларів (в еквіваленті) і купило на 1 708,4 млн доларів. Таким чином, в грудні другий місяць поспіль спостерігалася чиста купівля валюти населенням, яка склала 84,6 млн доларів.
Детальніше
 • 0
Доходи державного бюджету в 2020 році збільшились на 7,7%Доходи державного бюджету в 2020 році склали 1,075 трлн грн, що на 1,5% перевищує очікуваний показник і на 7,7% - показник попереднього року, свідчать дані Державної казначейської служби України (ДКСУ).
Детальніше
 • 0
Міністерство фінансів збільшує можливості для залучення нових боргівМіністерство фінансів України вперше отримало право за рішенням Кабміну здійснювати на ринкових умовах обмін облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), які були раніше випущені з метою поповнення статутних капіталів банків, на нові держоблігації.
Детальніше
 • 0
Залишки коштів на казначейському рахунку у січні знизились до 12 млрд грнЗалишки коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) на початок січня 2021 року склали 12,012 млрд грн, що на 39%, або 7,7 млрд грн менше в порівнянні з показником на початок грудня-2020.
Детальніше
 • 0
Заощадження українців зросли на 18,5 млрд гривеньДоходи населення України в липні-вересні 2020 року склали 1030,4 млрд грн, витрати - 1011,9 млрд грн, заощадження українців зросли на 18,5 млрд грн, повідомила Державна служба статистики (Держстат).
Детальніше
 • 0
Скільки валюти в Україні перебуває поза банкамиВалютний ринок України вже тривалий період перебуває в стані нестабільності, що негативним чином впливає на споживчі очікування та інвестиційну активність. Збільшення валюти «на руках» свідчить про те, що населення стало менше довіряти банкам. Однією з таких причин став банкопад, ініційований колишнім Главою НБУ Валерією Гонтарєвою.
Детальніше
 • 0
Українці в 2020 році збільшили безготівкові розрахунки на третинуУкраїнці в 2020 році провели в терміналах державного ПриватБанку (Київ) 1,6 млрд транзакцій на суму 325 млрд грн, що більше показників 2019 року на 26% і 31%, відповідно, повідомила прес-служба банку в середу.
Детальніше
 • 0
За грудень нерезиденти інвестували у внутрішній борг України 9,39 млрд грнРазом зі зростанням прибутковості ОВДП в даному інструменті збільшуються і позиції нерезидентів. Зміцнення курсу національної валюти до євро і долара США при цьому не спостерігається, тому що обсяги інвестицій менше торішніх. Найчастіше облігації купуються за рахунок тієї гривні, яку нерезиденти ще не обміняли на валюту.
Детальніше
 • 0
Дефіцит державного бюджету в листопаді склав 7,8 млрд гривеньДефіцит державного бюджету в листопаді склав 7,8 млрд грн, а за січень-листопад цього року цей показник збільшився до 119,97 млрд грн в порівнянні з 112 млрд грн, свідчить статистика Державної казначейської служби (ДКСУ).
Детальніше
 • 0
Що відбувається на валютному ринку УкраїниСитуація з курсоутворенням в Україні розпочинає складатися на користь національної грошової одиниці. Зростають обсяги експорту товарів та послуг, збільшуються переводи заробітчан та знижуються обсяги імпортних закупок.
Детальніше
 • 0
Залучення нових боргів підвищило резерви НБУ до $28 мільярдівМіжнародні резерви НБУ зросли до понад $28 млрд, що є найвищим показником з серпня 2020 року. Про це написав глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин в фейсбуці.
Детальніше
 • 0
Уряд взяв у борг більше 22 млрд гривень при високих процентних ставкахДефіцит фінансів публічного сектору України та зростання кількості незабезпечених громадян змушує діючий уряд збільшувати розміри позик на внутрішньому ринку.
Детальніше