Стало відомо, на скільки в Україні подорожчають тютюнові вироби
Верховна Рада у вівторок прийняла в першому читанні правки до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, що передбачає збільшення акцизів на тютюнові вироби на 29,7%, ставок екологічного податку на 11,2%, рентної плати (крім видобутку корисних копалин) - на 16,8%.


За відповідний законопроект №6776-д проголосувало 260 нардепів, пише finbalance.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, індексація відповідає прогнозному зростанню індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції.

Законопроектом передбачається поступове до 2025 року підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов`язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме в 2018 році - на 29,7%, а в наступні роки - на 20% до рівня, еквівалентного EUR90 євро за 1 тис. шт.

Відзначається, що нині мінімальне податкове зобов`язання для сигарет в Україні становить EUR20 (596,05 грн) за 1 тис. шт.

У документі вказується, що прийняття законопроекту дозволить збільшити надходження до бюджету України, зокрема, загальні надходження від впровадження норм цього законопроекту в 2018 році складуть 12,46 млрд грн, з яких за рахунок акцизів на тютюн - 11,74 млрд грн.

У той же час депутати відмовилися від пропозиції уряду про збільшення акцизів на алкоголь і пиво і ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом з урахуванням того, що за останні роки ці ставки вже багато разів підвищувалися, а в 2018 році передбачається надходження ще 6,3 млрд грн від конкурсів з продажу ліцензій на зв`язок 4G.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали