НБУ планує відмовитися від карбування монет 1, 2, 5 і 25 копійок
Національний банк розглядає можливість відмови від карбування монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.


Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ, пише bin.ua.

Нацбанк відзначає, що монети дрібних номіналів (1-5 коп.) майже припинили грати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги.

У той же час вартість виготовлення таких монет перевищує їх номінальну вартість.

В даний час в обігу перебуває 12,9 млрд штук монет, в тому числі номіналами 1 коп. - 2,4 млрд штук, 2 коп. - 1,4 млрд штук, 5 коп. - 1,9 млрд штук, 10 коп. - 3,8 млрд штук, 25 коп. - 1,7 млрд штук, 50 коп. - 1,2 млрд штук і 1 гривня - 0,5 млрд штук.

І НБУ розповіли, що основні споживачі монет - торговельні мережі, заклади громадського харчування, громадський транспорт, аптеки, відділення "Укрпошти", організовані і неорганізовані ринки.

Національний банк підготував проект постанови "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів", яким передбачається відмова від карбування монет номіналами 1, 2, 5 копійок (оскільки вони припинили грати істотну роль в розрахунках) та монет номіналом 25 копійок (оскільки за відсутності монет номіналами 1, 2 і 5 копійок 25 копійок не будуть розмінюватися 10 копійками).

У той же час монети всіх зазначених номіналів і надалі залишатимуться в обігу.

Однак готівковий обіг не поповнюватиметься новими монетами даних номіналів (додатковим випуском).

При цьому монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок будуть продовжувати виконувати функцію засобу платежу (грошова одиниця України - гривня - і в подальшому буде дорівнювати 100 копійкам).


Друкувати
Найбільш популярні матеріали