Запровадження електронної системи торгівлі твердим біопаливом в Україні розглянуло Держенергоефективності з профільними органами влади та експертамиЗаконопроект, який має на меті запровадити систему електронної торгівлі твердим біопаливом в Україні, розглянув Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на нараді з представниками Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінагрополітики, Держлісагентства, ДП «Прозорро», Біоенергетичною асоціацією України (БАУ).

Проект Закону – результат ініціативи Держенергоефективності та спільної роботи з Мінрегіоном, БАУ та проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Як пояснив С. Савчук, зважаючи на досвід країн ЄС, електронна система торгівлі біомасою – це інструмент:

- організації стабільного, конкурентного та прозорого ринку біопалива;

- гарантованого збуту біомаси для виробників енергії;

- встановлення справедливої ринкової ціни на сировину.

«Окрім цього, впровадження системи торгівлі біопаливом дасть можливість інвесторам оцінити рентабельність проектів та залучити необхідні фінансові ресурси», - наголосив Голова.

Наприклад, із моменту запуску у 2012 р. литовської біржі «Baltpool» (https://www.baltpool.eu) у рази збільшилася кількість постачальників біопалива, а обсяг реалізованої сировини зріс із 1% у 2013 р. до 95% у 2017 році. Завдяки біржі ринок біомаси в Литві став більш прозорим та ефективним.

Тож, під час активної дискусії усі присутні розглянули:

- основні положення створення і функціонування системи електронної торгівлі біопаливом;

- умови участі гравців ринку біопалива у цій системі;

- обсяги сировини для обов’язкового продажу.

За результатами наради учасники дійшли згоди щодо необхідності запровадження такої системи та домовилися опрацювати висловлені пропозиції до законопроекту.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності


Друкувати
Найбільш популярні матеріали