|
|||
|
|||
Головне завдання Інституту полягає у проведенні фундаментальних і прикладних досліджень, спрямованих на розвиток та поглиблення теоретичних основ, формування науково-прикладного фундаменту стратегії сталого соціально-еколого-економічного розвитку України, нових системних рішень тактичного та програмного характеру щодо посилення конкурентоспроможності економіки Українського Причорномор’я та Українського Придунав’я. Стратегічні напрями наукових досліджень Інституту полягають у наступному: - теорія і методологія реструктуризації господарських комплексів, формування механізмів інституційних трансформацій в економіці; - економічна політика і механізми забезпечення сталого розвитку і конкурентоспроможності морегосподарського комплексу, туристичної та рекреаційної сфери в умовах активізації інтеграційних процесів; - політика інституційно-організаційних перетворень і формування економічних відносин у сфері природокористування та забезпечення екологічної безпеки; - стратегія і механізми зміцнення потенціалу Українського Причорномор'я та Українського Придунав’я, подолання соціально-економічних диспропорцій його розвитку. Впровадження результатів наукових розробок Інституту реалізуються шляхом надання наукових доповідей, доповідних записок, аналітичних записок Уряду України, Комітету Верховної Ради України, РНБО та іншим зацікавленим державним установам і відомствам, підготовки монографій, виступів у пресі, надання консультацій з усіх напрямків своєї наукової діяльності. З метою координації наукової діяльності, підготовки та підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів, апробації та впровадження результатів наукових досліджень, Інститутом спільно з ВУЗами України з 2004 року створено 5 навчально-наукових комплексів, зокрема з Одеським державним економічним університетом, Національним університетом кораблебудування ім. адмірала Макарова (м. Миколаїв), Одеською національною академією харчових технологій, Одеським національним політехнічним університетом та Одеським державним екологічним університетом. В ІПРЕЕД НАН України створено науково-консультаційний госпрозрахунковий центр, основними напрямами діяльності якого є: надання консультаційних послуг за профілем наукової діяльності Інституту з актуальних питань економіки і управління для підприємств, організацій і установ народного господарства; організація маркетингових досліджень; розробка рекомендацій і пропозицій щодо впровадження нових методів господарювання в умовах ринкових відносин. ![]() Директор Б.В. Буркинський - академік НАН України, доктор економічних наук, професор (722-29-05) Заступники директора з наукової роботи О.М. Котлубай – доктор економічних наук, професор (724-60-00) С.К. Харічков - доктор економічних наук, професор (724-60-39) Вчений секретар Н.І. Хумарова - кандидат економічних наук, с.н.с. (722-66-74) Заступник директора з загальних питань В. Тісовський (722-24-97)
Науковий потенціал
В Інституті працює 129 співробітників, у тому числі 57 наукових співробітника, з яких 12 докторів наук, в т.ч. 1 дійсний член НАН України, 31 – кандидат наук.
Структура Інституту
В Інституті функціонує шість відділів, кожний з яких забезпечує важливі напрямки наукових досліджень: відділ ринкових механізмів і структур (академік НАН України, д.е.н., проф. Буркинський Б.В., тел. 722-29-05) – дослідження теоретичних проблем формування, функціонування і розвитку товарних ринків; розробка рекомендацій щодо регулювання ринкових відносин та відтворювальних процесів в економіці регіонів; відділ економічного регулювання природокористування (д.е.н., проф. Харічков С.К., тел. 724-60-39) – теоретичні проблеми економіки і управління природокористування та наукові засади екологічно збалансованого розвитку на регіональних та локальних рівнях; відділ економіко-екологічних проблем приморських регіонів (д.е.н., проф. Степанов В.М., тел. 724-39-90) – теоретичні проблеми ефективного використання природно-ресурсного потенціалу морів України та приморських регіонів, забезпечення їх економіко-екологічної безпеки; відділ розвитку підприємництва (д.е.н., проф. Бутенко А.І., тел. 722-00-82) – наукові засади перспективного розвитку підприємницького сектору України; відділ соціально-економічного розвитку приморських регіонів (д.е.н., проф. Осипов В.М., тел. 724-58-54) – дослідження соціально-економічних проблем розвитку приморських регіонів; відділ ринку транспортних послуг (д.е.н, проф.. Котлубай О.М., тел. 724-60-00) – наукові основи формування транспортної політики, ефективного використання транспортно-технологічних систем та розвитку ринку транспортних послуг.
Адреса інституту: 65044, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Тел./факс: (048) 722-29-05, 722-66-11. E-mail: [email protected], [email protected] www.impeer.od.ua
|
Найбільш популярні матеріали
-
1275Віталій Чудовець: Після закінчення спеціальності «Облік і оподаткування» ніколи не виникне необхідності отримувати іншу освіту
-
311Вадим Новинський визначився
-
220В Україні зменшується споживання металу
-
163Зростання промвиробництва від початку року становить 0,9%
-
145Глобальний ВВП збільшиться за підсумками поточного року на 2,7%