Українці отримають право на безкоштовні лікиКабінет міністрів України затвердив нову редакцію переліку окремих груп населення, яким надано безкоштовний і пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

Відповідну постанову №759 від 26 серпня “Про внесення змін до постанови Кабміну України №1303от 17 серпня 1998”, оприлюднено на сайті уряду.

Зазначеною постановою визначено, зокрема, групи населення, при амбулаторному лікуванні яких лікзасоби за рецептами лікарів відпускаються безкоштовно незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї.

Це, зокрема, діти у віці до трьох років; учасники бойових дій та інваліди війни відповідно до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 і 2 відповідно до закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”; неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 і 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (засоби контрацепції – гормональні препарати); пенсіонери, які отримують пенсію за віком або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які одержують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи отримують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії; інваліди, які отримують пенсію за віком, по інвалідності або у разі втрати годувальника (крім осіб, які одержують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи отримують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії, і інше.

Крім того, постановою визначені групи населення, що претендують на безкоштовний відпуск ліків, у випадку, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, а також групи населення, при амбулаторному лікуванні яких лікзасоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50% їх вартості.

УКРМЕДІА


Друкувати
Вера
Група: Гості 7 октября 2015 09:09
1


Что-то мало верится. Мне как астматику положено бесплатное выделения лекарств. В поликлинике сначала сказали что приходите в начале месяца и получите в их аптеке, а как дошло до дела, то отморозились. Очень мало денег выделяют. Сначала разберут себе и нам не остаётся.
Должен быть механизм разработан, должны быть индивидуальные карты, что бы и эти деньги не крали. А так есть лимит, придут в аптеку, принесут рецепты и заберут часть денег, а остальное останется аптеке. У нас коррупционеры, до такой степени обнаглели, что не боятся и не стыдятся ничего.
Вера
Група: Гості 7 октября 2015 09:12
2


А кстати, обращение в минздрв, вообще без ответа осталось. Рука, руку моёт....
Найбільш популярні матеріали