Експерт розповів, що уповільнює ріст української економіки
За умови проведення всіх необхідних реформ, Україна могла б мати 6-8% економічного зростання на рік. Однак 2018 року слід чекати всього 3%.


"Якщо економіка щорічно зростає на 7 відсотків, через десять років ВВП країни збільшується удвічі. У такому випадку зарплата українців у доларовому еквіваленті подвоїться", - повідомив аналітик Atlantic Council і професор Джорджтаунського університету Андерс Ослунд, пише "Економічна правда".

Експерт вважає, що минулого року основними економічними досягненнями України стали макроекономічна стабільність і малий дефіцит держбюджету. Щоправда, він згадав провал зі створенням Антикорупційного суду і невдалу судову реформу.

"Антикорупційний суд не відповідає критеріям МВФ і зобов'язанням України. Адже процес обрання суддів за цим законопроектом не буде незалежним і позбавленим корупції. Крім того, суддів обиратимуть самі корупціонери. Тому кваліфікованих суддів у такому суді буде мало, а компетенція самого суду буде нерелевантною", - наголосив Андерс Ослунд.

Експерт додав, що зараз нічого не відбувається, щоб виправити ситуацію. Тому іноземні інвестори не поспішають вкладати гроші в Україну.

"Сьогодні рівень прямих іноземних інвестицій становить близько 18% ВВП. Проте міг бути на рівні 25-30% ВВП", - підсумував Андерс Ослунд.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали