В Україні вводять нову вимогу до нотаріусів
Кабінет Міністрів України затвердив для нотаріусів правила подання звітів про договори купівлі-продажу нерухомості та сплату пенсійного збору.


Про це повідомила прес-служба Міністерства соцполітики пише Сегодня.

Відомство впевнене, що постанова удосконалить контроль за сплатою збору та забезпечить “повноту його надходжень до державного бюджету”.

“Нотаріуси щоквартально, до 20-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, зобов’язані подавати органам Пенсійного фонду… звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за затвердженою формою”, – зазначили у відомстві.

За формою вимагають вказувати: кількість укладених договорів про купівлю-продаж нерухомості, вартість цієї нерухомості, суму сплаченого пенсійного збору.

У Мінсоцполітики нагадали, що нотаріус зобов’язаний перевіряти сплату пенсійного збору і вимагати документи про неї під час засвідчення договорів купівлі-продажу нерухомості.

Нагадаємо, восени 2017 року Мін’юст почав “чистку” нотаріусів – влада масово позбавляла ліцензій нечесні нотаріальні контори і “приватників”.

Особливу увагу влади привернули ті, хто працює по операціях з нерухомістю. Річ у тім, що в Україні помітно зросла кількість афер з продажем квартир за допомогою “чорних” або “сірих” нотаріусів. Наприклад, в Києві нотаріус незаконно переписала 52 квартири на фірму.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали