Уряд змінив правила надання субсидій
Кабінет Міністрів України змінив правила надання субсидії на житлово-комунальні послуги для населення.


Уряд вніс ряд змін в чинні правила надання субсидії на житлово-комунальні послуги для населення. Про це повідмляється на Урядовому порталі, передає Ukr.Media.

Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні відбудеться монетизація субсидій на рівні споживачів і субсидії будуть видавати "живими" грошима. Це означає, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти.

Отже, уряд вирішив внести зміни в правила надання субсидій і зробити систему "соціально справедливою".

Так, при призначенні субсидії будуть враховувати матеріальне становище сім'ї. Якщо у власності сім'ї є автомобіль, яким менше п'яти років - крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, - субсидію не будуть призначати.

Крім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здавання в оренду квартири, тепер необхідно буде вказувати в декларації про доходи - у новій графі "інші доходи".

Субсидію скасують, якщо площа квартири власника перевищує 120 кв. метрів, а будинку - 200 кв. м. (дана норма не стосується дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей).

У разі безробітних субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований в україні у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або закордоном, органи соцзахисту будуть автоматом вважати дохід в три прожиткових мінімуми - 5286 гривень.

Пропорційно зменшили норматив електроенергії, що виділяється на опалення. Соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і складе 4,5 м3 на 1 квадратний метр площі, електроопалення - 30 кВт/год на 1 квадратний метр площі.

При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше, ніж на 30%.

Крім цього, змінили правила оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб. Вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла - на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства.

Субсидію будуть надавати на основі обстеження матеріально-побутових умов. В об'єднаних територіальних громадах мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії і передавати їх органам соцзахисту.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Як і в минулому році, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.

Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само - до 1 вересня - подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якого буде здійснюватися виплата грошової винагороди за енергоефективність.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали