Українські експортери зернових завойовують нові ринкиВ останні роки Україна в декілька разів збільшила експорт зернових на міжнародний ринок. Великою мірою це було досягнуто завдяки сприятливій кон’юнктурі на світовому ринку продовольства та унікальним природнокліматичним умовам ведення сільськогосподарського виробництва.

Торговий конфлікт між Сполученими Штатами Америки і Китаєм сприяє зростанню експорту українських зернових культур. Хоча Китай є найбільшим світовим виробником пшениці, щорічно він імпортує близько 4 мільйонів тонн цієї культури. І коли поставки зі Штатів знизилися, це відкрило нові можливості для України.

Як зазначає Метт Аммерман, ризик-менеджер і віце-президент FCM Division в Східній Європі і Чорноморському регіоні INTL FCStone Financial Inc. (США), Китай все ще вкрай чутливий до ціни, тому саме цінове питання може допомогти зміцнити позиції Україні на азіатських ринках, де вона вже добре себе зарекомендувала.

Великим імпортером продукції України, особливо кукурудзи, залишається ЄС. «Оскільки зараз у ЄС проблеми в зв'язку з погодою, очікування від України збільшуються. І навіть якщо Китай продемонструє зростання попиту на українську кукурудзу, ЄС може скласти йому конкуренцію. Також Китай, найімовірніше, спробує налагодити поставки інших джерел протеїну з Причорномор'я, щоб компенсувати недолік поставок сої із США.

Однак зростанню площ, відведених під сою, може заважати соняшник, адже Причорномор'я залишається найбільшим світовим експортером соняшникової олії. У короткостроковій перспективі збільшення площ під сою здається важко здійснюваним завданням: соняшник як і раніше залишається одним з найвигідніших культур для українських фермерів», – підкреслює Метт Аммерманн.

Аномальна спека, яка охопила Західну Європу, очікувано призведе до зменшення обсягів виробництва зернових, що сприятиме відкриттю нового перспективного ринку для українських експортерів. В разі збільшення обсягів експорту готових харчових продуктів паралельно із зростанням експорту сільськогосподарської сировини Україна стане одним з основних глобальних гравців на ринку продовольства.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали