Виводити капітали в офшори стане легшеХарактерною рисою функціонування українського бізнесу та фінансово-кредитної системи є виведення значних капіталів в офшорні резиденції з метою уникнення оподаткування. Український бізнес вже неодноразово був в центрі міжнародних скандалів, пов’язаних з переведенням капіталів в офшори.

Нещодавно перелік офшорних резиденцій було розширено. Уряд визначив законодавчі підстави віднесення держав до переліку офшорних зон. Відповідне розпорядження №1079-р було прийнято на урядовому засіданні 27 грудня 2018 року.

Також було оновлено перелік офшорних зон з урахуванням даних Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей та ОЕСР. Зокрема, до цього переліку віднесено такі держави: Тринідад і Тобаго, Намібія, Гуам, Палау та Американське Самоа.

Розширення переліку офшорних резиденцій має сформувати інституційні передумови для удосконалення системи фінансового моніторингу, щоб упереджувати підвищити ефективність запобіганню відмивання доходів, отриманих не завжди в межах законодавчого поля.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали