Арбузов готує для українського бізнесу чергове нововведенняМіністерство податків і зборів Україні продовжує роботу із зменшенням бюрократичних процедур щодо подання податкової звітності, повідомляє Економіст.

Крім того, перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов вважає, що створити комфортні умови для роботи підприємців можна шляхом зниження кількості бюрократичних процедур і часу, що витрачається на адміністрування податків, пише "Урядовий кур'єр".

"Я абсолютно переконаний, що уряд повинен зменшити кількість адміністративних перешкод і створити комфортні умови для роботи підприємців. Значною мірою цього можна досягти шляхом зменшення кількості процедур і витрат часу на адміністрування податків. Міністерство доходів і зборів тільки почало працювати, але в плані податкової та митної політики вже реалізовані важливі ініціативи, які сьогодні дають результати", - зазначає Арбузов.

У зв'язку з цим, перший віце-прем'єр констатував популярність цифрових сервісів. За його словами, на сьогоднішній день безкоштовно видано 150 тис. сертифікатів цифрового підпису.

"Це означає, що підприємець замість того, щоб стояти в пробках і чергах, створює додану вартість", - сказав він

Арбузов також позитивно оцінив об'єднання податкової та митної служби.

"Об'єднання фіскальних органів дозволило поширити успішний досвід податкової служби на митну сферу. Так, тільки в столичному регіоні половина імпортерів зараз декларує товари в електронній формі. Також поширений на митну сферу інтерактивний сервіс "Пульс податкової", який минулого року добре себе зарекомендував", - зазначає він

Арбузов констатував, що в рамках забезпечення комфортної роботи бізнесу також буде продовжено процес лібералізації вітчизняного податкового законодавства, зокрема, в напрямку зниження податкового навантаження з ПДВ та доопрацювання системи управління та адміністрування цього податку. Крім того, уряд планує впровадити систему митного контролю, засновану на результатах аналізу ризиків та митного пост-аудиту. Підсумком, за словами першого віце-прем'єра, має стати скорочення в чотири рази кількості відгуків товарів і транспортних засобів.

Однак, полегшення умов ведення бізнесу в Україні повинно відбуватися комплексно. Паралельно із усуненням бюрократичних бар’єрів потрібно проводити бюджетно-податкову реформу, метою якої має стати зниження тиску на бізнес.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали