Бізнес в Україні сильно потерпає від «діяльності» контролюючих органівМожливості для ведення бізнесу в Україні значно погіршилися за останні три роки. Підприємцям заважають працювати цілий ряд контролюючих органів, які створюють для бізнесу додаткові витрати та ризики, повідомляє Економіст.

Загалом бізнес втрачає до 27 млрд гривень в рік від зупинок підприємств контролюючими органами, повідомляє заступник голови ради Федерації роботодавців України, куратор проекту "Національний реєстр контролюючих органів" Олексій Мірошниченко, пише Економічна правда.

"Федерація роботодавців склала реєстр органів, які можуть перевірити будь-яке підприємство. Всього їх 70. При цьому 44 з них мають право зупинити роботу бізнесу", - наголосив під час ефіру Мірошниченко.

Він відзначив, що справа не просто в кількості контролюючих органів. Адже, у тій же Росії налічується 100 контролюючих органів.

"Бізнес більше непокоять інші цифри, які ми побачили під час складання Національного реєстру. Однією з таких загрозливих для інвестиційної привабливості України і свободи ведення бізнесу в нашій країні є кількість органів, які можуть зупиняти або призупиняти роботу бізнесу", - сказав Мірошниченко.

Заступник Голови Ради ФРУ навів статистику втрат від таких зупинок для представників малого, середнього та великого бізнесу.

"Якщо, наприклад, зупиняється робота ресторану, то він за день простою втрачає близько 15 тис. грн. Перукарня за такої обставини втрачає близько 1000 гривень за день. А у представників великого бізнесу ці цифри будуть набагато вищими. Хлібокомбінат втрачає від 100 до 225 тис гривень, а металургійний комбінат - до 4 млн гривень за один день", - відзначив Мірошниченко.

Продовження тенденцій погіршення бізнес-середовища в Україні, позначиться на обсягові інвестицій в національну економіку та темпах зростання валового внутрішнього продукту і відповідно загалом на рівні дохідності української економіки.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали