Українська економіка падає швидше прогнозівЄвропейський банк реконструкції та розвитку в третє погіршив проноз економічного зростання України, повідомляє Економіст.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує уповільнення (-0,5%) зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2013 році. Тоді, як в січні поточного року ЄБРР погіршив річний прогноз зростання ВВП України до 1%, а у жовтні 2012 року він прогнозував його на рівні 2,5%.

«Якщо в 2012 році в Україні спостерігався помірний ріст, близький до стагнації (+0,2%), то в 2013 році, швидше за все, слід очікувати незначне уповільнення (-0,5%) з подальшим відновленням зростання у 2014 році (+ 2,5%) », - наголошується в повідомленні банку, пише economics.lb.ua.

Згідно з повідомленням, економіка України значною мірою залежить від того, що відбувається в Єврозоні та Росії. «Уповільнення економічного зростання в цих регіонах продовжить негативно впливати на темпи зростання та економічну стабільність в країні. Загрозу для сталого розвитку також представляє обсяг проблемних банківських кредитів в Україні », відзначають в банку.

ЄБРР також погіршив свої економічні прогнози і заявив про необхідність термінових структурних реформ в країнах Європи з ринками, що розвиваються. Банк погіршив свій загальний прогноз темпів зростання в 2013 року до 2,2%, що набагато нижче рівня 3,1%, який прогнозувався всього чотири місяці тому.

У банку відзначають, що дана зміна прогнозу є, зокрема, результатом уповільнення економічного зростання в Росії, навіть незважаючи на видиме зменшення ризиків впливу негативних процесів в Єврозоні. На перегляд прогнозів також вплинула знижена економічна активність в інших великих країнах, таких як Польща і Туреччина.

Разом з тим, у звіті відзначається, що найбільш значним чинником ризику, що можуть зумовити подальше погіршення прогнозів, залишається можливість посилення кризи в Єврозоні. У звіті також йдеться про те, що процес відновлення розвинених економік Європи може сповільнитися, якщо не будуть прийняті більш активні заходи для стимулювання зростання.

За словами головного економіста ЄБРР Еріка Берглофа, нинішнє уповільнення стало «тривожним нагадуванням всьому регіону про необхідність активізувати структурні реформи, які були припинені з початком кризи».

Також, Світовий банк (СБ) в квітні переглянув у бік погіршення прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в поточному році з 3,5% до 1%.

Міжнародний валютний фонд прогнозує нульове зростання ВВП України за підсумками 2013 року. При цьому зростання ВВП в 2014 році, за прогнозами МВФ, може скласти 2,8%.

Згідно з урядовими прогнозами, зростання ВВП за підсумками 2013 складе 2,5% - 3,4%.

Згідно з проектом Бюджетної резолюції, оприлюдненій 10 квітня 2013, зростання ВВП України прогнозується на рівні 3%.

Разом з тим, експерти Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, науково-дослідних інститутів, а також провідних економічних інститутів Національної академії наук погіршили прогноз зростання реального ВВП за підсумками 2013 до 1,2% проти прогнозу зростання в 2,9%, зробленого в листопаді 2012 року.

У прогнозі експертів Інституту економічних досліджень і політичних консультацій зростання ВВП в 2013 році може скласти 1,3-1,4% за умови успіху в переговорах України з Міжнародним валютним фондом і виділення кредитів у рамках програми «стенд-бай». У разі провалу переговорів динаміка ВВП може бути негативною - до -3%.

ВВП України в першому кварталі 2013 року знизився на 1,3% порівняно з 1-м кварталом 2012 року (у постійних цінах 2007 року).

При цьому порівняно з 4-м кварталом 2012 року і з урахуванням сезонного фактора показник зростання ВВП склав 0,5%.

Зростання ВВП України в 2012 році проти 2011 року склав - 0,2%.

Номінальний ВВП України за підсумками 2012 року склав 1409 млрд грн, в 4-му кварталі 2012 року – 378,56 млрд грн.

Державний бюджет України на 2013 рік розрахований, виходячи з таких прогнозних макроекономічних показників: номінальний ВВП – 1576 млрд грн, темпи зростання ВВП - 3,4%, інфляція (грудень до грудня) - 4,8%.

Таким чином, закладені у Державному бюджетові України, макроекономічні показники є завищеними, що створює додаткові ризики для його виконання та підвищує ймовірність настання дефолту.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали