Європі подобається українська пшеницяУкраїна в 2012 році здійснила поставки 7,7 мільйона тонн зерна на ринок Європейського Союзу на суму 1,9 мільярда доларів. У нинішньому році Україна планує розширити ринки збуту зерна та збільшити обсяги експорту.

Як повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства, лідерами за обсягами імпорту українського зерна також залишаються Єгипет і Саудівська Аравія.

«Минулий рік став вельми успішним для України в плані закріплення на зовнішніх ринках. Тож ми не тільки забезпечили продовольчу безпеку всередині держави, а й змогли закріпити статус надійного партнера», – повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Про це свідчить той факт, що вітчизняні зернові почали активно купувати європейські країни, які ще п’ять років тому сумнівалися в їх якості. У 2012 році ЄС придбав 7,7 мільйона тонн зерна на суму 1,9 мільярда доларів, ставши найбільшим імпортером українського зерна», – додав він.

На другому місці за обсягом імпорту вітчизняного зерна знаходиться Єгипет, що купив у минулому році 5,5 мільйона тонн зерна на 1,4 мільярда доларів. На третьому – Саудівська Аравія, до якої експортовано 1,9 мільйона тонн зерна на суму 509 мільйони доларів.

За матеріалами: УНН


Друкувати
Найбільш популярні матеріали