Польща нарахує Росії штраф за неякісний газ
Польща накладе на Росію штраф за постачання неякісного газу, який Варшава припинила брати для власних потреб з Ямальського газопроводу з боку РФ з 07:00 21 червня за київським часом.


Про це заявив голова польської нафтогазової компанії PGNiG Пьотр Возняк.

“У зв'язку з цим PGNiG змушена буде накласти на “Газпром” штраф у відповідності до контракту”,- заявив Возняк.

За його словами, якщо постачання газу для потреб Польщі буде відновлено з 23 червня, то це не вплине на опалювальний сезон 2017-2018 років. Натомість, якщо Росія й надалі транспортуватиме в Європу неякісний газ, то PGNiG змушена буде брати газ для забезпечення потреб країни з власних резервуарів на півдні РП. Відтак, згодом потрібно буде відновлювати витрачені запаси. Зараз нестача газу покривається за рахунок використання запасів з резервуару “Могільно” у центрі країни, а також призупинення наповнення резервуарів на півдні Польщі.

“Якщо перерва триватиме довше, то ми змушені будемо змінити режим наповнення південних резервуарів”,- констатував Возняк.

Він підкреслив, що російська сторона не поінформувала польську про причину транспортування неякісного газу. За його словами, вони можуть бути “різними”, у першу чергу технічними.

Голова PGNiG зазначив, що російський газ з Ямальського газопроводу продовжує й надалі без перешкод транспортуватися до Європи і нормально поступати на ринки. Він підкреслив, що в Німеччині функціонує осушувальна станція, відтак газ там очищується від домішків. Натомість у Польщі немає такої станції, оскільки російська сторона виступила проти цього на етапі будівництва Ямальського газопроводу.

Возняк зауважив, що постачання газу зі сходу завжди є “ризикованою справою”, оскільки можуть виникнути ситуації як нинішня, або Росія закриє з 2019 року газопровід, який проходить через Україну.

“Загроза э серйозною, оскільки після заяв і планів “Газпрому” відмовитися від українського транзиту в 2019 році, виявляється, що друга східна нитка, тобто Ямальський газопровід, з технічних причин може просто не використовуватися”,- констатував голова PGNiG.

Згодом Возняк повідомив, слід розглянути можливість будівництва в Польщі осушувальної станції, оскільки в майбутньому росіяни навряд чи відмовляється від повного призупинення експлуатації Ямальського газопроводу.

Як інформувало агентство, польський оператор газопроводів, компанія Gaz-System призупинила поставки разу до польської газотранспортної системи з 21 до 23 червня у зв'язку з тим, що газ не відповідає параметрам, визначеним інструкцією з експлуатації транспортної системи.

В коментарі польський експерт з енергетичних питань Пьотр Мацьонжек зазначив, що справжньою причиною неякісного російського газу є його навмисне розбавлення на території Росії чи Білорусі. На його переконання, це “політичний сигнал” Варшаві з боку Москви перед візитом президента США Дональда Трампа до Польщі 6 липня на саміт “Трьох морів” (Балтика — Адріатика — Чорне море). Це також сигнал для США, аби вони не заходили занадто далеко у російську сферу впливів.

За матеріалами: УкрМедіа


Друкувати
Найбільш популярні матеріали