Нові рахунки за воду і тепло в Україні: що зміниться і кому доведеться платити більше
У Кабінеті міністрів заявили, що мета нових правил – домогтися, щоб ресурс води і тепла, який заходить у будинок оплачувався на 100%.


Українцям в майбутньому будуть виставляти рахунки за воду і тепло по-новому з-за вступу в силу закону "Про комерційний облік комунальних послуг", передає Ukr.Media.

У Кабінеті міністрів заявили, що мета нових правил – домогтися, щоб ресурс води і тепла, який заходить у будинок оплачувався на 100%. Зокрема, він виділяє два види обліку тепла, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) та вузли розподільного обліку (квартирні).

У той же час різниця між показниками будинкового лічильника і сумою показань квартирних буде розподілена між всіма мешканцями будинку.

Тобто, якщо згідно з показами загальнобудинкового лічильника, в хату зайшло 16 куб. м холодної води, а загальна кількість всіх показань квартирних лічильників склало 15 кубів, то різниця в 1 куб буде поділена на всі квартири.

"Якщо гаряча вода вилилася через діряву трубу в підвалі, за це в кінцевому підсумку доведеться заплатити всім споживачам. Тому співвласникам багатоквартирного будинку слід дбати, як і раніше, про якісному обслуговуванні і справному стані внутрішньобудинкових мереж", – заявили в українському уряді.

Однак, якщо в будинку є мешканці без лічильників, то люди з приладами обліку будуть платити за них, а на інших буде розподілятися, обігрів загальних територій і, умовно, діряві труби водопостачання

При цьому директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма зазначає, що від нового закону для простого споживача є і ряд вигод.

"Після встановлення лічильників всі будуть платити лише за фактично спожиті енергоресурси, а не абстрактні, визначені розрахунковим або нормативним методом, — зазначив Бушма.

За його словами, досягти реальної економії можна тільки при комплексному підході.

"Набір енергоефективних товарів дозволяє заощадити до 50% витрат на електроенергію за рахунок використання двузонного лічильника, LED-лампочок, розумних розеток та інструкції з порадами по економії, яка дозволяє на рівні квартири організувати елементи енергоменеджменту", – резюмував директор.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали