Стало відомо, для яких покупок українці використовують біткоїни
Українці готові використовувати криптовалюту для взаєморозрахунків. На дошках безкоштовних оголошень можна зустріти пропозиції з продажу земельних ділянок, квартир, готового бізнесу, катерів, предметів мистецтва, годинників і автомобілів.


Вартість товару, який продають за Bitcoin, різниться. Так, за еквівалент 25 тис. грн. в Bitcoin можна купити наручний годинник. За $ 8 тис., приблизно 0,5 BTC, продають автомобіль KIA з пробігом 114 тис. км. 1,5 Bitcoin коштує ділянка 9 соток з недобудованим будинком під Судаком, а за 8 Bitcoin можна купити кафе площею 70 кв м у центрі Запоріжжя, пише gazeta.ua.

Елітну столичну квартиру площею 11 кв м з видом на Європейську площу і Хрещатик готові віддати за 19,5 BTC. Попри те, що значного попиту з боку українських крипто-магнатів не спостерігається, кількість пропозицій стає дедалі більшою.

"Оголошення про продаж будматеріалів за криптовалюту розмістив близько тижня тому. Щоправда, жодної пропозиції ще не отримав. Я не збираюся продавати гіпсокартон поштучно. А ось партії листів, скажімо, від 100 - запросто", - розповідає користувач OLX Артем.

Однак продавці зізнаються, що здебільшого мітка про готовність здійснити операцію в криптомонетах не більше, ніж рекламний хід. Вони справді готові прийняти Bitcoin до оплати, однак сумніваються, що зможуть знайти реального покупця. Зате це допомагає виділити своє оголошення на тлі тисяч інших.

Юристи наголошують, що криптовалюта не має в Україні ніякого статусу. Тому розраховуватися Bitcoin не можна. Щоправда, за нашими законами будь-який незаборонений об'єкт цивільного права можна обміняти на інший. Однак це не звільняє сторони угоди, наприклад, з купівлі-продажу нерухомості, від сплати обов'язкових податків.

Юристи відзначають, що повноцінно захиститися від ризиків при проведенні операцій обміну не вийде. Більш того, при бажанні договір обміну можна оскаржити у суді.

"У разі, якщо платіж не відбудеться в силу будь-яких обставин, продавцеві буде складно стягнути борг в криптовалюті у судовому порядку. Навіть, якщо позивачеві вдасться зібрати докази, складнощі виникнуть при трактуванні криптовалюти і способу захисту права на неї", - попередив fintech юрфірми Evris Сергій Паперник.

Крім того, не слід зловживати допомогою третіх сторін і неперевірених сервісів для укладення контрактів. Адже власник електронного гаманця може самостійно розпоряджатися своїми коштами в криптовалюті. Будь-яка додаткова ланка в розрахунках несе в собі ризик потенційного шахрайства.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали