«Кредобанк» і «Укргазбанк» об’єднались проти зловмисниківНа початку вересня фахівці Департаменту банківської безпеки «Кредобанку» (Львів) попередили спробу викрадення 680 тисяч гривень з рахунку клієнта банку – одного з українських підприємств. Завдяки оперативній та злагодженій взаємодії фахівців «Кредобанку» та «Укргазбанку» (Одеська філія) спроба крадіжки не вдалася, а зловмисники були затримані та передані правоохоронним органам.

Отож, після виявлення несанкціонованого переказу коштів з рахунку через систему «Інтернет-клієнт-банк», що був проведений із зареєстрованої в Німеччині ІР-адреси на рахунок іншої фірми, спеціалісти банківської безпеки «Кредобанку» відразу звернулися до колег з «Укргазбанку» з проханням терміново заблокувати платіж. Адже того ж дня до одного з відділень «Укргазбанку» в Одесі звернулися особи, що представилися керівниками фірми, із заявкою на видачу коштів. При перевірці документів зловмисники спробували втекти, але були затримані службою банківської безпеки «Укргазбанку» та передані працівникам міліції.

Як з’ясувалося, «керівник фірми» виявився раніше засудженим громадянином України з підробленими документами. За його словами, ще навесні 2013 року він разом із «друзями» зареєстрував за чужим паспортом фірму для переведення безготівкових коштів в готівкові. Наразі працівниками слідчого відділу Приморського РВ ОМУ ГУ МВС України проводяться відповідні слідчі дії та оперативно-розшукові заходи для виявлення інших злочинних дій групи.
«Злочин вдалося відвернути лише завдяки надійній роботі банківських систем протидії шахрайству та чіткій оперативній взаємодії між службами безпеки банків, –прокоментував інцидент директор департаменту банківської безпеки «Кредобанку» Олександр Горінов. – Щиро дякую колегам з «Укргазбанку» за співпрацю, результатом якої стало збереження коштів клієнта та затримання зловмисників. Лише чітка та швидка взаємодія між банками є запорукою успіху в боротьбі з шахрайством».

Довідка:

ПАТ «Кредобанк», заснований у Львові в 1990 році, є найбільшим банком Західної України та найбільшою польською інвестицією у банківську систему України. Його стратегічним інвестором є найбільший банк Польщі – PKO Bank Polski S.A., чия частка у структурі акціонерного капіталу банку складає 99,6%. «Кредобанк» є одним з двох українських банків, чий кредитний рейтинг з 2006 року визначає одне з найстарших рейтингових агентств світу – Standard & Poor’s. Банк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу в 22-х областях України, Києві та Автономній Республіці Крим. У 2013 році «Кредобанк» увійшов до ТОП-10 переможців в номінації «Зарплатні проекти» дослідження «50 провідних банків України» газети «КоммерсантЪ», а також до числа 30 найкомфортніших банків України для фізичних осіб за версією журналу «Фокус».

Виявлення та затримання шахраїв стало можливим завдяки постійному контролю за платіжними операціями в банку та їх аналізом на предмет ризиків шахрайства. Для цього в «Кредобанку» впроваджено розроблений фахівцями банку спеціальний програмно-технологічний засіб, що дозволяє аналізувати в реальному часі документи, які надходять по системі «Інтернет клієнт-банк», на предмет ризиків шахрайства, а також інформувати клієнтів про операції за рахунком. Ця система вже неодноразово попереджала шахрайські операції. Зокрема, лише протягом вересня в банку було автоматично зупинено декілька подібних оборудок на загальну суму понад 400 тис. грн.

Ігор Галущак
Львів


Друкувати