Вітчизняний бізнес стимулюватимуть до корпоративної рівностіПротягом квітня українські правозахисники проводитимуть опитування приватних компаній щодо дотримання ними європейських стандартів прав людини в трудовій сфері. За результатами дослідження буде визначений рейтинг найкращих компаній, що дотримуються антидискримінаційних стандартів, – «Індекс корпоративної рівності-2014».

Отож організаторами опитування виступили ВГО «Жіночий консорціум України», ВГО «Національна асамблея інвалідів України», ВБО «Точка опори», за підтримки корпорації «ЛІГА: ЗАКОН», Міжнародного фонду «Відродження» та Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

«Ми віримо, що наші спільні дії та злагоджена позиція допоможе значній кількості працівників не зазнавати дискримінації на робочому місці, а бізнес отримає можливість підвищити прихильність працівників до роботодавців та зміцнення їх позитивного іміджу на всеукраїнському рівні», - вважає Богдан Глоба, виконавчий директор ВБО «Точка опори». Відтак, рейтинг готується, щоб стимулювати бізнес прискорити впровадження політики рівності на робочому місці. Адже, виходячи з угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Україна зобов’язалась привести у відповідність до європейських стандартів питання протидії дискримінації, зокрема, у сфері праці та зайнятості, що передбачає заборону дискримінації за цілою низкою ознак. Це, в свою чергу, зобов’язує бізнес-структури протягом чотирьох років запровадити процедури попередження та протидії дискримінації на робочому місці.

Під час дослідження ініціатори планують опитати більше 800 найбільших роботодавців України щодо наявності в їхніх компаніях політики рівності (антидисркимінаційної політики) та проаналізувати якість цих ініціатив. 10 компаній, які матимуть найефективнішу політику рівності, будуть спеціально відзначені та нагороджені. Опитування проходитиме у співпраці з Європейською бізнес-асоціацією та Американською торгівельною палатою в Україні. А польовий етап «Індексу» проводитиметься до 30 квітня. На початку ж червня організатори планують презентувати результати дослідження та рейтинг компаній, які взяли у ньому участь. Ініціатори антидискримінаційної кампанії планують і в подальшому тісно співпрацювати з приватним бізнесом для запровадження політики рівності на робочих місцях та дотримання міжнародних стандартів в сфері прав людини.

Ігор Галущак


Друкувати
Найбільш популярні матеріали