МінЖКГ хоче ввести конфіскацію собак та котівМінЖКГ пропонує ввести штрафи для власників собак і котів, які не прибирають за ними екскременти, а в разі, якщо це порушення було допущено повторно – проводити конфіскацію тварин.

Про це йдеться в законопроекті, текст якого опублікований на сайті міністерства.

У ньому пропонується внести зміни до статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка стосується порушень правил утримання домашніх тварин. Згідно з цією статтею, штраф або попередження виносяться громадянам за утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, або понад установлену кількість, а також за вигул собак без повідків і намордників у громадських або «не відведених для цього» місцях. Дане положення рекомендовано доповнити словами «а також невиконання обов’язку зі збору їх (собак і кішок) екскрементів».

При цьому КУпАП передбачається, що ті ж самі дії, які спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а також повторне протягом року вчинення перелічених порушень тягнуть за собою накладення штрафу з конфіскацією тварин.

Самі штрафи для тих, хто відмовляється прибирати за своїми вихованцями, при цьому невисокі: від 17 до 51 гривні і від 51 до 85 гривень у разі повторного порушення.

Як зауважує Економіст, штрафи для тих, хто відмовляється прибирати за своїми вихованцями, передбачені в ряді європейських країн. А от конфіскація у громадян їхніх тварин застосовується лише за жорстоке поводження з останніми. Тож Україна у справі вилучення чотириногих друзів людини за неприбирання може стати першою.

За матеріалами: LB.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали