Коли Ярославський очікує зростання інвестиційного оптимізму в Україні
Пожвавлення інвестиційних процесів в Україні буде залежати від готовності інвесторів проявляти активність на турбулентному ринку, а також від здатності влади створити необхідні базові умови такого входу.

Про це у своїй колонці на сайті «Kyiv Post» розповів власник і президент DCH Group Олександр Ярославський.

«Іноземним і українським інвесторам має сенс покладатися на своє ділове чуття і неупереджено оцінювати інвестиційну привабливість тих чи інших галузей і проектів. У будь-якому випадку «при Україні» завжди залишаться її надра, її земля, її унікальне географічне положення і транзитний потенціал», - підкреслив бізнесмен. За його словами, в сукупності з великим ринком споживання і наявністю здешевілого кваліфікованого кадрового ресурсу, ці чинники зберігають інвестиційну привабливість України. Крім того, в країні навіть в умовах економічних коливань залишаються успішні вітчизняні компанії, що зберігають свої ринкові позиції. «Саме вони одночасно і доказ стратегічної інвестиційної привабливості України, і можливі провідники і партнери для іноземного бізнесу», - зазначив Олександр Ярославський.

Він також акцентував увагу на тому, що для реалізації інвестиційного потенціалу необхідні відповідні сигнали бізнесу, які повинна дати влада своїми тактичними кроками. І мова тут йде не тільки і не стільки про реформи в усіх сферах суспільного життя, скільки про виконання чітких рамкових вимог. «Перше - сприятливе для бізнесу та стабільне правове поле. Друге - можливість справедливого судового захисту інвестицій. Третє - реальний прогрес на шляху реформ, і, перш за все, створення умов для чесної економічної конкуренції. Якщо по кожному з перерахованих напрямів будуть зроблені помітні кроки, то можна буде говорити і про посилення підтримки з боку міжнародних фінансових організацій, і про зростання інвестиційного оптимізму приватного бізнесу», - заявив президент DCH Group.

Як повідомлялося раніше, Олександр Ярославський є найбільшим приватним інвестором підготовки інфраструктури України до Євро-2012 (загальний обсяг соціальних інвестицій перевищив $ 300 млн.) Бізнесмен за підсумками 2015 року обіймає 7-й рядок рейтингу найзаможніших українців (за версією українського видання Forbes). Є бенефіціаром групи DCH (до 2007 року - група «Укрсиб»), до складу якої входять підприємства таких секторів економіки, як фінанси, девелопмент, транспорт і т. д.


Друкувати