Аграрії виступають за запуск ринку землі тільки через 7 років
Меморандум про співпрацю України з МВФ за програмою розширеного фінансування передбачає прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.


Аграрні асоціації виступають за зняття обмежень на купівлю-продаж землі з 2024 року, повідомив в ході Agri Invest Forum 2017 заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов, інформує еizvestia.com.

«Ринок землі не повинен запускатися моментально, повинна бути можливість підготуватися як самим аграріям, так і державі. Перехідний період повинен бути п'ять років, ринок повинен вводитися з 2024 року», - сказав він.

За словами експерта, таку думку поділяють Всеукраїнська аграрна рада, Асоціація виробників молока, асоціація «Свинарі України», Українська аграрна конфедерація, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Асоціація фермерів і приватних землевласників України та інші, які об'єднують понад 90% сільгоспвиробників в Україні.

«Перед запуском ринку повинні бути повністю внесені і виправлені дані до Державного земельного кадастру та Реєстру прав на нерухоме майно, запущена програма пільгового кредитування фермерських господарств до 100 га, забезпечено виділення паїв колишнім і нинішнім співробітникам сільгосппідприємств, які не брали участь в розпаюванні земель», - уточнив М. Соколов.

Він висловив переконання, що після запуску ринку право купівлі-продажу має бути надане не тільки фізособам, а й юрособам.

Додатковими обмеженнями і гарантіями обороту земель стануть: концентрація не більше 30% землі в обробці і власності в рамках одного району, не більше 2% - в рамках області і не більше 0,5% в рамках всієї країни. Однією з умов запуску є запуск програми кредитування фермерів.

Продаж земельної ділянки не повинен бути підставою для розірвання договору оренди землі та його зміни, переважне право придбання повинні мати нинішні орендарі, власники сусідніх ділянок.

«Якщо хтось вирішив змінити цільове призначення ділянки, він повинен за це заплатити і заплатити в сільраду чималі гроші», - додав М. Соколов.

Як повідомлялося, меморандум про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом за програмою розширеного фінансування передбачає прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Кабінет міністрів спочатку очікував його прийняття до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня 2016 року продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений у 2002 році, до 2018 року.

Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Міністр фінансів Олександр Данилюк очікує підготовку законодавчої бази для здійснення земельної реформи до кінця травня 2017 року.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали