В ООН озвучили свою позицію стосовно українського закону про освіту
В Організації Об'єднаних Націй закликають офіційний Київ зміцнювати позиції української мови без шкоди для мов національних меншин.


Про це йдеться у доповіді управління верховного комісара ООН з прав людини.

"Управління верховного комісара ООН з прав людини застерігає, що посилення позицій української мови не повинно здійснюватися за рахунок мов національних меншин, і закликає уряд забезпечити дотримання прав національних меншин без дискримінації щодо різних груп меншин", – йдеться в документі.

Нагадаємо, 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав новий закон про освіту. У документі передбачається, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська. У Бухаресті та Будапешті негативно відреагували на цей закон, бо вбачають у цьому утиски відповідних нацменшин в Україні.

ПАРЄ "рекомендувало" Україні переглянути закон "Про освіту". Зокрема, у ПАРЄ кажуть, що серйозно стурбовані прийняттям 5 вересня Верховною Радою України закону. Раніше Угорщина заявила, що вимагає від України відкликати закон про освіту.

Європейська комісія за демократію через право, більш відома як Венеційська комісія,8 грудня рекомендувала Україні продовжити перехідний період до повноцінного застосування статті про мову навчання в законі "Про освіту".


Друкувати
Найбільш популярні матеріали