Капіталізація українського фондового ринку зростаєГрупа ICU зазначає, що український фондовий ринок з минулого року демонструє позитивні зміни, проте для реалізації його потенціалу необхідно продовжувати розвивати інфраструктуру і вдосконалювати нормативну базу.

Про це заявив керуючий партнер інвестиційної групи ICU Костянтин Стеценко, виступаючи на Ukrainian Financial Forum 2018 у Одесі, передають Українські Новини.

"Український ринок продовжує не тільки виживати, але й розвиватися. Незважаючи на цикл збільшення ставок НБУ, який триває вже майже рік, перелік емітентів розширився. Ми побачили випуски облігацій корпоративного сектора і банків, до яких приєдналися органи місцевого самоврядування (Львів, Івано-Франківськ) ", - зазначив керуючий партнер групи ICU.

Важливою подією для розвитку вітчизняного фондового ринку Костянтин Стеценко назвав прийняття закону про номінального утримувача, який вступить в силу через два місяці і суттєво спростить для іноземних інвесторів роботу з українськими цінними паперами, знижуючи витрати і ризики, підвищуючи ефективність такого інвестування.

Іншим важливим і очікуваним нововведенням має стати відкриття доступу для іноземних інвесторів до ОВДП через міжнародний розрахунковий депозитарій Clearstream.

Керуючий партнер групи ICU зазначив, що активність іноземних інвесторів істотно зросла.

Портфель нерезидентів в ОВДП за рік збільшився з 2,2 млрд гривень до 7,4 млрд гривень, досягаючи на піку 14,5 млрд, але цей обсяг все ще залишається невеликим і має значний потенціал зростання.

Відзначаючи пожвавлення ринку ОВДП, він звернув увагу на зростання вкладень в ОВДП фізичних осіб.

За рік портфель ОВДП, що належить фізичним особам збільшився з 740 млн гривень до 4,6 млрд гривень.

Серйозну підтримку фондового ринку, на його думку, повинен надати запуск другого рівня пенсійної системи, який передбачений прийнятої в минулому році пенсійною реформою на 2019 рік.

Зростання накопичень пенсійних фондів створить істотний інвестиційний ресурс, сформує додатковий попит на фінансові інструменти та стане стимулом для нових випусків.

Група ICU виступає за паритетність внесків до накопичувальної пенсійної системи між працівником, роботодавцем і державою для стимулювання участі населення в пенсійній реформі.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали