Українці стали більше подорожувати і споживати екзотичні фруктиСпоживання цитрусових і екзотичних фруктів в Україні досить швидко зростає. У минулому сезоні обсяг ринку імпортних фруктів в черговий раз збільшився, тоді як споживання місцевих яблук навпаки скоротилося.

Експерти «Інфо-Шувар» стверджують, що збільшення обсягу імпорту сприяє не тільки відносна стабільність національної валюти, українці стали більше подорожувати і це впливає на їх смакові переваги.

«У минулому сезоні за офіційними даними загальний обсяг імпорту екзотичних фруктів в Україну склав близько 600 тис. тонн. Для порівняння, внутрішній ринок десертних яблук становить 450-500 тис. тонн. Цікаво, що споживання яблук в Україні в останні роки майже не змінилося, а в минулому сезоні навіть зменшилася, через рекордно високі ціни. А ось споживання цитрусових і екзотичних фруктів продовжує впевнено рости вже третій рік поспіль. Наприклад, ринок бананів в Україні сьогодні вже «доріс» до обсягу, який дорівнює половині ринку десертних яблук», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту« Аналітика »оптового ринку« Шувар ».

Лідером за обсягами імпорту серед фруктів залишається банан, його частка в структурі споживання імпортних фруктів становить 40%. Банан також демонструє найбільші темпи зростання імпорту серед інших традиційних імпортних фруктів: за останні три сезони обсяги його імпорту зросли більш ніж на 60% до 250 тис. тонн.

На другому місці за темпами зростання імпорту залишається грейпфрут, в минулому сезоні Україна імпортувала понад 17 тис. тонн цих фруктів і це на 26% більше, ніж рік тому.

Мандарини займають друге місце в рейтингу імпортних фруктів за обсягом, їх споживання за останні три сезони збільшилася на 20% до 140 тис. тонн.

Лимонів в минулому сезоні Україна імпортувала близько 46 тис. тонн і за останні 3 роки цей обсяг збільшився на 15%.

Найбільш повільними темпами зростає імпорт апельсинів, за три сезони він збільшився лише на 5% до 70 тис. тонн.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали