За поточний рік Україна виплатить більше 8 мільярдів зовнішніх боргівПогашення держборгу в іноземній валюті буде одним з найбільших викликів для України в 2019 році. Про це заявив голова ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook.

«Одним з найсильніших викликів буде погашення держборгів в інвалюті. У травні-грудні потрібно виплатити 3,5 млрд дол. за зовнішнім держборгом і 2,8 млрд дол. за валютними ОВДП. Сумарно — 6,3 млрд дол», — написав Данилишин.

Піковими періодами виплат є травень і вересень — по 1,7 млрд доларів (травень — 1,4 млрд доларів за зовнішнім держборгом і 0,3 млрд доларів з валютних ОВДП, вересень — 1,6 млрд доларів за зовнішнім держборгом і 0,1 млрд доларів з валютних ОВДП).

«Тиснути» на валютний ринок буде і погашення короткострокових гривневих ОВДП, які нерезиденти придбали в лютому-квітні. Станом на 13 травня вкладення нерезидентів в ОВДП становили 39,2 млрд грн. Порівняно з початком року вони зросли майже в 6,5 разів. Іноземці вклали в короткострокові ОВДП цього року близько 1,5 млрд дол. (у доларовому еквіваленті).

«Імовірно, в липні-вересні значна частина після погашення гривневих ОВДП буде конвертуватися в інвалюту і виводитися з України», — прогнозує Данилишин і наголошує, що Нацбанку, користуючись нинішнім сприятливим курсом, слід продовжувати викуповувати валюту на міжбанківському ринку з метою збільшити міжнародні резерви і, можливо, нарощувати темпи такого викупу.

Також Данилишин додав, що в аспекті держборгу і курсової стабільності одним з найважливіших завдань української влади будуть відносини з МВФ: «За програмою stand-by, яка діє до кінця цього року, ми можемо розраховувати на отримання двох траншів кредиту на загальну суму 2,5 млрд дол.», — додав глава ради Нацбанку.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали