Верховна Рада збільшує податки та акцизиВерховною Радою України ухвалено в першому читанні законопроект, згідно з яким фіксовані ставки акцизів і зборів будуть проіндексовані.

Законопроект №10687 авторства народного депутата Віталія Хомутинніка (фракція Партії регіонів) передбачає підвищення з 1 січня 2013 року ставок податків, зборів та інших обов’язкових платежів «у зв’язку з ціновою інфляцією».

За ухвалення такого рішення на засіданні парламенту у вівторок проголосувало 230 народних депутатів.

Податковий тягар буде збільшено пропорційно зростанню індексу споживчих цін у 2012 році. Передбачається збільшення акцизів на пиво, спирт і алкогольні напої приблизно на 11%. Зокрема документ передбачає, що ставка акцизу на пиво підвищиться з діючої 0,81 грн /л до 0,9 грн /л, міцні (кріплені) вина – з 2,33 грн /л до 2,59 грн /л, ігристі вина – з 3,38 грн /л до 3,76 грн /л, сидр – з 0,46 грн /л до 0,51 грн / л, спирт – з 45,87 грн / літр до 51,01 грн / л. Акциз на сигарети збільшиться в середньому на 7,9%.

Також будуть збільшені фіксовані ставки податку на земельні ділянки, збору за реєстрацію транспортних засобів, екологічного податку, нормативну грошову оцінку яких не проведено, а також збір за використання радіочастотного ресурсу.

Ставки платежів за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, збору за спеціальне використання води та збору за спеціальне використання лісових ресурсів також зростуть. З урахуванням прогнозованого зростання індексу цін виробників промислової продукції в цьому році дані обов'язкові платежі повинні бути збільшені на 9,4%.

За інформацією RobinzonTV


Друкувати
Найбільш популярні матеріали