В Україні можуть ліквідувати пункти обміну валютЕксперти виступають за ліквідацію в Україні агентських обмінних пунктів і закріплення права на проведення валютно-обмінних операцій виключно за банками.

«На мою думку, обмінники набагато важче контролювати і моніторити їх діяльність. В свою чергу, у банків є відповідальність перед клієнтами, тобто гарантії. Більш того, невеликі обмінники ставлять собі за мету якомога більше заробити на різниці курсів», – вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За словами директора Бюро економічних і соціальних технологій Валерія Гладкого, обмінні пункти поширені тільки в Україні, тоді як на Заході їх обмежена кількість. За незначними винятками, в світі немає такого, щоб були банки, а паралельно з ними – якісь інші установи, які проводять обмін валюти, стверджує експерт.

Гладкий додав, що, на його думку, ліквідація обмінних пунктів ніяк не позначиться на українцях. Поряд з цим, аналітики вважають, що в місцях великого скупчення іноземних туристів обмінники варто залишити.

Як зауважує старший радник одного з українських комерційних банків Роман Шпек, позбавлення обмінних пунктів права проведення обмінних операцій сприятиме дедоларизації української економіки. А це, за його словами, посприяє її (економіки) легалізації та детінізації.

За інформацією: MIGnews.com.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали