Депутати лобіюють “теплі кредити”
Передбачені проектом Держбюджету-2017 кошти на програму «теплі кредити» у 5 разів менші за реальну потребу населення. Народні депутати з Радикальної партії Олега Ляшка разом із колегами, яким також не байдужа енергоефективність країни, звернулися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо кардинального підвищення фінансування енергомодернізації.


Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

«На енергомодернізацію через програму "теплих кредитів" уряд заклав лише 400 млн грн на 2017 рік, тоді як на субсидії, які лише консервують енергозалежність - понад 50 млрд грн. Це неприпустимо!» - наголосив Галасюк.

За словами заступника Ляшка з економічної політики, "теплі кредити" - це реальна допомога у енергомодернізації, якою скористалися вже майже 200 000 сімей, адже програма створює величезний позитивний мультиплікативний ефект - 1 млрд грн державної допомоги дозволив залучити в енергоощадні заходи 3 млрд грн.

«Ми з Олегом Ляшком, Віктором Вовком, Олександром Домбровським та іншими колегами-депутатами звернулись до Прем'єр-Міністра щодо збільшення фінансування енергомодернізації до 2 млрд грн. Бо, якщо залишити все як є, коштів на "теплі кредити" вистачить лише на 2-3 місяці!» - поінформував нардеп.

Як зазначається, згідно результатів дослідження USAID, кожна родина, яка скористалися «теплими кредитами» в одноквартирних будинках завдяки встановленню вікон, заміні застарілих газових котлів, утепленню стін, зменшила споживання газу від 16 до 43%, в багатоквартирних будинках – зекономила до 24% тепла та до 71% електричної енергії на освітлення.

Очікується, що подальше комплексне впровадження програми «теплих кредитів» дозволить у середньостроковій перспективі досягти щорічної економії газу близько 7,3 млрд куб. м, в тому числі 2,6 млрд куб. м для ОСББ та 4,7 млрд куб. м для фізичних осіб.

Разом з тим, згідно даних Держенергоефективності України, попит населення на «теплі кредити» цього року значно перевищував заплановану державну підтримку, саме тому Програма неодноразово зупинялася. Запропонований депутатами обсяг фінансування на 2017 рік дозволить надати підтримку на утеплення 370 тис. домогосподарств, в тому числі 474 ОСББ/ЖБК.

Як відомо, на підтримку “теплих кредитів” виступила низка громадських організацій, серед яких: РПР, ОПОРА, Асоціація енергоефективних міст, DіXі Group, Національній екологічний центр україни, Асоціація з енергоефективності та енергозбереження.
Депутати лобіюють “теплі кредити”
Депутати лобіюють “теплі кредити”


Друкувати
Найбільш популярні матеріали